تبلیغات
هیئت فرهنگی عاشقان روح الله درچه - با شهدای دیار اصفهان : سردار شهید محمود شهبازی

هیئت فرهنگی عاشقان روح الله درچه
 

اسلایدر

با شهدای دیار اصفهان : سردار شهید محمود شهبازی


سردار شهید محمود شهبازی دستجردی در سال ۱۳۳۷ در یک خانواده مذهبی در شهر اصفهان به دنیا آمد وی از بدو طفولیت طعم محرومیت و استضعاف را در محیط خانواده خود چشید .

پدرش که یک کشاورز بود با رنج بیل چرخ زندگی را می چرخاند و مادرش نیز فرزند یک روحانی بود . محمود قرآن را در دامان مادرش آموخت او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر به پایان برد و در سال ۱۳۵۶ در رشته مهندسی دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد او به طور مشخصی از دوران دبیرستان به ماهیت طاغوتی رژیم شاهنشاهی پی برد و با دوستان خود در جهت افشای چهره منفور رژیم به خصوص در محیط خانواده و اقوام تلاش می کرد و با شرکت در مجالس سخنرانیهای آگاهی بخش که به طور عمده در آن زمان توسط استاد پرورش و آیت الله طاهری برگزار می شد آگاهی و اطلاعات خود را نسبت به مسائل سیاسی بالا می برد صفت بارز او این بود که آنچه را می شنید و منطبق با اسلام می یافت متعهدانه به آن عمل می کرد.

 

وصیت‌نامه سردار شهید محمود شهبازی :

خداوندا! توفیقی عطا فرما که از جمله کسانی باشم که خود بشارت به آنها داده‌ای… از تو خواهانم که زندگیم را زندگی محمدی و مردنم را مردن محمدی قرار دهی.

اولین سفارشی که به عنوان وصیت دارم همین کلمه است،‌ که روحانیت را تنها نگذار،

پدر و مادرم! از اینکه زحمات بسیار در تربیت فرزندتان کشیدید، امیدوارم خداوند اجرتان بدهد. من خودم به یاد دارم که قرآن را در دامان مادرم فرا گرفته‌ام و … پدر جان تو خوب می‌دانی که دنیا دار فناست و آخرت مسلماً بهتر است.

من استمرار حرکت انبیاء را در ولایت فقیه می‌بینم و باز به شما برادران و خواهرانم! گوشزد می‌کنم که روحانیت را کنار نگذارید. بدانید که تمام تلاش ابرقدرت‌ها در از بین بردن اسلام، روی روحانیت قرار دارد،‌ وقتی سخن امام را به یاد می‌آورم که چرا می‌خواهید این قدرت را بشکنید. شکست روحانیت شکست اسلام است، به فکر می‌افتم چرا؟

سفارش دوم من درباره سپاه پاسداران است، بازوی مسلح ولایت فقیه و روحانیت، باید سپاه آنچنان باشد که پاسدارانش به عنوان فرضیه واجب خدمت نمایند. نه به عنوان شغل تلاش شما این باشد که ریشه منافقین را برکنید.

برادران! فقط باید به فکر اسلام بود و برای یاری اسلام باید اکنون از روحانیت و سپاه یاری جست و امام را یاری کرد، درود بر شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی برقرار باد پرچم اتحاد جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی (ره)

۱۱/۵/۱۳۶۰ مطابق با عید سعید فطر

روحش شاد و یادش گرامی باد

 


برچسب ها: شهدا، شهید شهبازی، شهر درچه، درچه، هیئت عاشقان روح الله درچه، هیئت عاشقان روح الله، عاشقان روح الله،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 اسفند 1393 توسط علی امان اللهی

آمارگیر وبلاگ